Matcher idag - Norrbottens Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2020-05-31
Tid Match Resultat Anläggning
Ettan Norra 2020
13:30 IFK Luleå - IFK Haninge Uppskj. Nyabvallen
Div 2 Norra Norrland Nord Damer
13:00 Sunnanå SK 2 - Älvsby IF Inst. Electrolux Home Arena
Pojkar 17
12:00 IBFF/ÖIF - IFK Luleå Blå Kyrkplan
16:00 Hedens IF - Lira BK Olympia,Heden-Konstgräs
16:00 Lira BK - IFK Kalix Porsö IP
Pojkar 15 Grupp B
12:00 Pajala IF - Älvsby IF Riavallen Pajala
16:00 Kiruna FF - Luleå SK Lombia IP
Pojkar 14 Grupp B
09:45 IFK Luleå - IFK Kalix 10 - 1 Nyabvallen
12:00 Kiruna FF - Luleå SK Lombia IP
Pojkar 13 Grupp A
11:00 Övertorneå SK 7 mot 7 - Bergnäsets AIK 2 Övertorneå IP
15:00 Pajala IF - Bergnäsets AIK 2 Riavallen Pajala
Pojkar 13 Grupp B
10:45 Öjeby IF - Sävast AIF 2 - 8 Björklunda
15:00 Storfors AIK - Hedens IF
Pojkar 13 Grupp C
14:30 Infjärdens SK IBFF - Älvsby IF Björklunda
15:00 Södra United - Lira BK - Blå Jullevallen
Pojkar 12 Grupp A
11:00 Lira BK Gul - Överkalix IF Porsö IP
14:30 Gammelstads IF - Jokkmokks SK Gammelstads IP
Pojkar 12 Grupp B
11:30 Sunderby SK - IFK Luleå 2 Sundis
Pojkar 12 Grupp D
18:00 Svartbjörnsbyns IF - Bodens BK FF P08 Björknäsvallen
Pojkar 11 Grupp A
12:00 Gällivare SK - Notvikens IK Tallbacka IP
14:30 Gällivare SK - Bergnäsets AIK Tallbacka IP
Pojkar 11 Grupp C
12:00 IFK Arvidsjaur FK - Storfors AIK Ringelvallens IP
14:45 Munksund/Skuthamns SK - Rosvik IK Norrsken Idrottsparken, Munksund
17:00 IBFF - Älvsby IF Lillpite-Brovalla
Pojkar 11 Grupp D
11:00 Gammelstads IF Lag Grön - Sävast AIF Gammelstads IP
15:00 Sunderby SK lag1 - Gammelstads IF Lag Grön Sundis
Pojkar 10 Grupp D
16:00 Notvikens IK Lag 1 - Alviks IK Tunavallens IP
Pojkar 10 Grupp E
11:15 Sävast AIF Röd - IFK Luleå Blå Tallvallen
5 mot 5 Pojkar 9år Luleå 2
11:00 IFK Luleå Blå - Sunderby SK Lag 1 Örnäsets IP
11:00 IFK Luleå Vit - Sunderby SK Lag 2 Örnäsets IP
Flickor 17
13:00 Luleå SK - Sunderby SK Hertsö IP
13:00 Storfors AIK - Bergnäsets AIK Hedens IP Storfors
16:30 Assi IF - IFK Luleå Uppskj. Billerud Korsnäs Arena
18:00 Alviks IK - Lira Bollklubb Liko Arena
Flickor 15 Grupp B
13:00 Lira BK - IFK Arvidsjaur FK Porsö IP
Flickor 14 Grupp B
13:00 ÖIF/IBFF - Pajala IF Sinavallen
14:30 Trångfors IF - IFK Råneå (7 mot 7 ) Olympia,Heden-Konstgräs
16:00 Gammelgårdens IF - Malmbergets AIF Furuvallen
16:15 IFK Luleå Vit - FC Norrsken(7 mot 7) Hälsans hus
Flickor 13 Grupp A
11:00 Älvsby IF - Gammelgårdens IF 2 - 2 Älvåkra IP
16:00 Munksund-Skuthamns SK - Gammelstads IF Lag Grön Skogsparken
16:30 Sävast AIF Lag Vit - Lira BK Tallvallen
Flickor 13 Grupp B
15:15 Storfors AIK VIT - Bergnäsets AIK Hedens IP Storfors
16:00 Piteå IF FF - Gällivare SK 2 LF Arena
Flickor 12 Grupp A
11:00 Alviks IK Blå - Kiruna FF Liko Arena
11:00 Bergnäsets AIK - Luleå SK Bergsvallen
14:00 Rutviks SK - Kiruna FF Råneå IP
Flickor 12 Grupp B
15:30 Sunderby SK - Alviks IK Vit Sundis
Flickor 12 Grupp C
16:00 Piteå IF FF Lag 1 - Piteå IF FF Lag 2 Strömbacka
Flickor 11 Grupp A
11:00 IFK Råneå - Malmbergets AIF Lag 1 Råneå IP
13:00 IFK Luleå - Bergnäsets AIK Örnäsets IP
14:00 IFK Råneå - Malmbergets AIF Lag 2 Råneå IP
Flickor 10 Grupp C
10:30 Nyborgs SK - Alviks IK Nyborgsvallen
14:30 Nyborgs SK - Överkalix IF mix Nyborgsvallen
Flickor 10 Grupp D
11:30 Sunderby SK - Lira BK Gul Sundis
13:00 Gammelstads IF - Unbyns IF Gammelstads IP
13:45 Sävast AIF - IFK Luleå Vit Tallvallen
COOP Cup F14 Grupp C
11:00 Luleå SK - Piteå IF FF Hertsö IP
COOP Cup P16 Grupp B
16:00 Lira BK P16 - IFK Kalix
COOP Cup P13 Grupp A
16:00 Bergnäsets AIK - Rutviks SK Bergsvallen