Anmälda lag seriespel barn & ungdom 2020

Sammanställning över anmälda lag till 2020-års barn- och ungdomsserier (listan fylls på löpande tom 1/3)

Viktiga datum för senaste anmälan:
2/2 sista datum anmälan F/P 17-19 år - NaFu-serie (Dalarna-Gestrikland-Hälsingland-Uppland)
2/2 sista datum anmälan F/P 15-16 år - GFF/HFF-serie (Gestrikland-Hälsingland)
1/3 sista datum anmälan F/P 9-14 år - GFF-serie (Gestrikland)
1/3 sista datum anmälan DM F15-17 år och P15-19 år - GFF (Gestrikland)
1/3 sista datum anmälan GFF-cupen F/P 13-14 år - GFF (Gestrikland)

Se anmälda lag här.

Uppdaterad 2020-02-21

Flickor Pojkar
Nationella & Regionala ungdomsserier

P19 div.1 region 5 grupp 1 (Gotlands FF adm.) 10 lag

Sandvikens IF
Brommapojkarna DFF
Ekerö IK
FC Gute
Håbo FF
IFK Stocksund
IK Brage
Roslagsbro IF
Sollentuna FK
Älta IF

P19 div.1 region 5 grupp 2 (Gotlands FF adm.) 10 lag
Gefle IF FF
Sandvikens AIK FK
Akropolis IF
Boo FF
FC Järfälla
Forssa BK
Karlbergs BK
Rönninge Salem Fotboll
Vallentuna BK
Ängby IF
SM F17 Norra Svealand
P19 NaFu-serie DFF/GFF/HFF/UFF
Gefle IF FF BK Legend
Hille IF Hille IF
Högbo AIK Bollnäs GIF FF
Kvarnsvedens IK Fanna BK
Ornäs BK IFK Mora FK
Skiljebo SK Korsnäs IF FK
Sollentuna FK SK Wigör
Sunnersta AIF Upsala IF
Östansbo IS
SM F17 Mellersta Svealand P17 div.1 region 5 grupp 1 (Upplands FF adm.) 10 lag
Sandvikens IF Gefle IF FF
Strömsbro IF Sandvikens IF
AIK FF
FC Gute
FC Djursholm
Forssa BK
IF Brommapojkarna (1)
Hammarby TFF
IFK Stocksund
IF Stockholms Fotbollsakademi
IK Uppsala Fotboll
Sollentuna FK
P18 IK/Dalhem IF
Täby FK
Vaksala SK
Vaksala SK
Västerås BK 30
BKV Norrtälje

F17 NaFu-serie DFF/GFF/HFF P17 div.1 region 5 grupp 2 (Upplands FF adm.) 10 lag
Skutskärs IF FK Stenebergs UIF
Valbo FF Akropolis IF
Arbrå/Bollnäs/Kilafors
Dalkurd FF
Edsbyns IF FF
Enskede IK
Ljusdals IF
FC Djursholm
Norrala IF
FC Järfälla
Näsvikens IK
IF VP Uppsala
Torsångs IF
IK Brage
Trönö IK/Rengsjö SK
Strands IF
Sundbybergs IK
P17 NaFu-serie DFF/GFF/HFF/UFF
Sandvikens AIK FK
Stenebergs UIF
Gefle IF FF
Valbo FF
Avesta AIK
Falu BS FK
Hälsingegårdens AIK Fotboll
IFK Mora FK
Kvarnsvedens IK
Ludvika FK
P16 Nationell grupp 6 (Gestriklands FF adm.) 10 lag
Sandvikens IF
FC Djursholm
Forssa BK
GIF Sundsvall
IF Brommapojkarna
IK Brage
IK Sirius FK
Sollentuna FK
Vasalunds IF
Visby AIK
Distriktsserier ungdom Gestrikland/Hälsingland
F16 GFF/HFF
P16 GFF/HFF
Ingen serie
Sandvikens AIK FK
IK Huge
Hille IF
Gefle IF FF
Tillkommer lag från Hälsingland
F15 GFF/HFF P15 GFF/HFF
Valbo FF svart
Stensätra IF
Skutskärs IF FK
Hagaströms SK/Valbo FF
IK Sätra
Hofors AIF
IK Huge
Gävle GIK FK
Hille IF
Stenebergs UIF
Sandvikens IF
IK Sätra
Stensätra IF
Hille IF
Gefle IF FF
Sandvikens AIK FK
Strömsbro IF
Gefle IF FF
Hofors AIF Strömsbro IF
Valbo FF röd
Sandvikens IF
Tillkommer lag från Hälsingland Tillkommer lag från Hälsingland

Distriktsserier barn & ungdom Gestriklands FF

Serier (anmälan senast 1/3)
F14 (2006) P14 (2006)
Norrham Sandvikens AIK FK
Gefle IF FF Gävle GIK FK
Järbo IF
Skutskärs IF FK
Hagaströms SK
Valbo FF
Hagaströms SK
Stensätra IF Svart
Stensätra IF Gul
Sandvikens IF
Hille IF
IK Huge
Hofors AIF/Torsåkers IF
F13 (2007) P13 (2007)
Kungsgårdens SK
IK Huge Blå
Skutskärs IF FK
IK Huge Vit
Sandvikens IF
Stenebergs UIF
Högbo AIK Stensätra IF
Valbo FF Sandvikens AIK FK
Hagaströms SK
Hagaströms SK
Hille IF
Högbo AIK
Kungsgårdens SK
Hille IF
Årsunda IF
Valbo FF
F12 (2008) P12 (2008)
Sandvikens IF Röd
Gävle GIK FK
Sandvikens IF Vit Hedesunda IF
IK Sätra
Valbo FF Svart
Valbo FF
Valbo FF Röd
Hille IF
Sandvikens AIK FK
Hagaströms SK Gul
Sandvikens IF Röd
Hagaströms SK Svart
Sandvikens IF Vit
IK Huge
Högbo AIK
Hille IF Gul
Hille IF Svart
IK Huge Blå
Skutskärs IF FK
Hagaströms SK Gul
Hagaströms SK Svart
IK Huge Röd
IK Huge Vit
F11 (2009)
P11 (2009)
Sandvikens AIK FK
Sandvikens IF
Valbo FF Röd
Gävle GIK FK
Valbo FF Svart
Valbo FF Röd
Sandvikens IF
Valbo FF Svart
Hofors AIF Blå
Sandvikens AIK FK
Hofors AIF Vit IK Huge Blå
Högbo AIK
IK Huge Röd
Järbo IF
IK Huge Vit
Hille IF Gul
Hille IF Gul
Hille IF Svart Hille IF Svart
IK Huge Blå
Årsunda IF
IK Huge Vit Hagaströms SK
Skutskärs IF FK
F10 (2010) P10 (2010)
Sandvikens AIK FK
Högbo AIK
Valbo FF
Skutskärs IF FK Grön
Sandvikens IF
Skutskärs IF FK Vit
IK Huge
Hofors AIF
Hille IF
Norrham
Hagaströms SK
Sandvikens IF Röd
Sandvikens IF Vit
Hille IF Gul
Hille IF Svart
Hagaströms SK Gul
Hagaströms SK Svart
Valbo FF
IK Huge Blå
IK Huge Svart
IK Huge Vit
F9 (2011) P9 (2011)
Valbo FF
Sandvikens AIK FK Svart
IK Huge
Sandvikens AIK FK Vit
Hille IF
Gävle GIK FK
Hagaströms SK
Skutskärs IF FK
Hille IF
Sandvikens IF Röd
Sandvikens IF Vit
Valbo FF
DM (anmälan senast 1/3)
P19 (2001)
Gefle IF FF
Hille IF
F17 (2003) P17 (2003)
Sandvikens IF
Gefle IF FF
Skutskärs IF FK Sandvikens AIK FK
Gefle IF FF
IK Huge
IK Huge
Högbo AIK
F16 (2004) P16 (2004)
Hille IF
Gefle IF FF
Sandvikens IF Sandvikens AIK FK
IK Huge
Hille IF
F15 (2005) P15 (2005)
Valbo FF
Stensätra IF
Skutskärs IF FK
Hagaströms SK/Valbo FF
IK Huge IK Sätra
IK Sätra Sandvikens AIK FK

Sandvikens IF
Hille IF
GFF-cupen (anmälan senast 1/3)
F14 (2006) P14 (2006)
Valbo FF
Sandvikens AIK FK
Hagaströms SK
Gävle GIK FK
Hagaströms SK
Stensätra IF Svart
Stensätra IF Gul
Sandvikens IF
Hille IF
IK Huge
Valbo FF
F13 (2007) P13 (2007)
Skutskärs IF FK
IK Huge Blå
Sandvikens IF
IK Huge Vit
Hagsatröms SK
Hagaströms SK
Hille IF Hille IF