Anmälda lag seriespel barn & ungdom 2020

Sammanställning över anmälda lag till 2020-års barn- och ungdomsserier (listan fylls på löpande tom 1/3)

Viktiga datum för senaste anmälan:
2/2 sista datum anmälan F/P 17-19 år - NaFu-serie (Dalarna-Gestrikland-Hälsingland-Uppland)
2/2 sista datum anmälan F/P 15-16 år - GFF/HFF-serie (Gestrikland-Hälsingland)
1/3 sista datum anmälan F/P 9-14 år - GFF-serie (Gestrikland)
1/3 sista datum anmälan DM F15-17 år och P15-19 år - GFF (Gestrikland)
1/3 sista datum anmälan GFF-cupen F/P 13-14 år - GFF (Gestrikland)

Se anmälda lag här.

Uppdaterad 2020-02-16

Flickor Pojkar
Nationella & Regionala ungdomsserier

P19 div.1 region 5 grupp 1 (Gotlands FF adm.) 10 lag

Sandvikens IF
Brommapojkarna DFF
Ekerö IK
FC Gute
Håbo FF
IFK Stocksund
IK Brage
Roslagsbro IF
Sollentuna FK
Älta IF

P19 div.1 region 5 grupp 2 (Gotlands FF adm.) 10 lag
Gefle IF FF
Sandvikens AIK FK
Akropolis IF
Boo FF
FC Järfälla
Forssa BK
Karlbergs BK
Rönninge Salem Fotboll
Vallentuna BK
Ängby IF
SM F17 Norra Svealand
P19 NaFu-serie DFF/GFF/HFF/UFF
Gefle IF FF BK Legend
Hille IF Hille IF
Högbo AIK Bollnäs GIF FF
Kvarnsvedens IK Fanna BK
Ornäs BK IFK Mora FK
Skiljebo SK Korsnäs IF FK
Sollentuna FK SK Wigör
Sunnersta AIF Unik FK
Östansbo IS Upsala IF
SM F17 Mellersta Svealand P17 div.1 region 5 grupp 1 (Upplands FF adm.) 10 lag
Sandvikens IF Gefle IF FF
Strömsbro IF Sandvikens IF
AIK FF
FC Gute
FC Djursholm
Forssa BK
IF Brommapojkarna (1)
Hammarby TFF
IFK Stocksund
IF Stockholms Fotbollsakademi
IK Uppsala Fotboll
Sollentuna FK
P18 IK/Dalhem IF
Täby FK
Vaksala SK
Vaksala SK
Västerås BK 30
BKV Norrtälje

F17 NaFu-serie DFF/GFF/HFF P17 div.1 region 5 grupp 2 (Upplands FF adm.) 10 lag
Skutskärs IF FK Stenebergs UIF
Hille IF Akropolis IF
Valbo FF Dalkurd FF
Gefle IF FF Enskede IK
Tillkommer lag från Dalarna, Hälsingland FC Djursholm

FC Järfälla

IF VP Uppsala
IK Brage
Strands IF
Sundbybergs IK
P17 NaFu-serie DFF/GFF/HFF/UFF
Sandvikens AIK FK
Stenebergs UIF
Gefle IF FF
Valbo FF
Tillkommer lag från Dalarna, Hälsingland
P16 Nationell grupp 6 (Gestriklands FF adm.) 10 lag
Sandvikens IF
FC Djursholm
Forssa BK
GIF Sundsvall
IF Brommapojkarna
IK Brage
IK Sirius FK
Sollentuna FK
Vasalunds IF
Visby AIK
Distriktsserier ungdom Gestrikland/Hälsingland
F16 GFF/HFF
P16 GFF/HFF
Ingen serie
Sandvikens AIK FK
IK Huge
Hille IF
Gefle IF FF
Tillkommer lag från Hälsingland
F15 GFF/HFF P15 GFF/HFF
Valbo FF svart
Stensätra IF
Skutskärs IF FK
Hagaströms SK/Valbo FF
IK Sätra
Hofors AIF
IK Huge
Gävle GIK FK
Hille IF
Stenebergs UIF
Sandvikens IF
IK Sätra
Stensätra IF
Hille IF
Gefle IF FF
Sandvikens AIK FK
Strömsbro IF
Gefle IF FF
Hofors AIF Strömsbro IF
Valbo FF röd
Sandvikens IF
Tillkommer lag från Hälsingland Tillkommer lag från Hälsingland

Distriktsserier barn & ungdom Gestriklands FF

Serier (anmälan senast 1/3)
F14 (2006) P14 (2006)
Norrham Sandvikens AIK FK
Gefle IF FF Gävle GIK FK
Järbo IF
Skutskärs IF FK
Hagaströms SK
Valbo FF
Hagaströms SK
Stensätra IF Svart
Stensätra IF Gul
Sandvikens IF
F13 (2007) P13 (2007)
Kungsgårdens SK
IK Huge Blå
Skutskärs IF FK
IK Huge Vit
Sandvikens IF
Stenebergs UIF
Högbo AIK Stensätra IF
Valbo FF Sandvikens AIK FK
Hagaströms SK
Hagaströms SK
Högbo AIK
F12 (2008) P12 (2008)
Sandvikens IF Röd
Gävle GIK FK
Sandvikens IF Vit Hedesunda IF
IK Sätra
Valbo FF Svart
Valbo FF
Valbo FF Röd

Sandvikens AIK FK
Sandvikens IF Röd
Sandvikens IF Vit
Högbo AIK
F11 (2009)
P11 (2009)
Sandvikens AIK FK
Sandvikens IF
Valbo FF Röd
Gävle GIK FK
Valbo FF Svart
Valbo FF Röd
Sandvikens IF
Valbo FF Svart
Hofors AIF Blå
Sandvikens AIK FK
Hofors AIF Vit IK Huge Blå
Högbo AIK
IK Huge Röd
IK Huge Vit
F10 (2010) P10 (2010)
Sandvikens AIK FK
Högbo AIK
Valbo FF
Skutskärs IF FK Grön
Sandvikens IF
Skutskärs IF FK Vit
IK Huge
Hofors AIF
Norrham
Sandvikens IF Röd
Sandvikens IF Vit
F9 (2011) P9 (2011)
Valbo FF
Sandvikens AIK FK Svart
IK Huge
Sandvikens AIK FK Vit
Gävle GIK FK
Skutskärs IF FK
DM (anmälan senast 1/3)
P19 (2001)
Gefle IF FF
F17 (2003) P17 (2003)
Sandvikens IF
Gefle IF FF
Skutskärs IF FK Sandvikens AIK FK
Gefle IF FF
IK Huge
IK Huge
Högbo AIK
F16 (2004) P16 (2004)
Hille IF
Gefle IF FF
Sandvikens IF Sandvikens AIK FK
IK Huge
F15 (2005) P15 (2005)
Valbo FF
Stensätra IF
Skutskärs IF FK
Hagaströms SK/Valbo FF
IK Huge IK Sätra
IK Sätra Sandvikens AIK FK

Sandvikens IF
GFF-cupen (anmälan senast 1/3)
F14 (2006) P14 (2006)
Valbo FF
Sandvikens AIK FK
Hagaströms SK
Gävle GIK FK
Hagaströms SK
Stensätra IF Svart
Stensätra IF Gul
Sandvikens IF
F13 (2007) P13 (2007)
Skutskärs IF FK
IK Huge Blå
Sandvikens IF
IK Huge Vit
Hagsatröms SK
Hagaströms SK