Ljusseveka konstgräs (plan 2)

Anläggning
Ljusseveka
Adress
Ljusseveka, 33134 Värnamo
Zon
Västra Småland
Kommun
Värnamo
Telefon
0706085528 
Plantyp
11 mot 11 
Underlag
Konstgräs 
Belysning
Ja (300 lux)
Visa på karta
Bing Maps
Google Maps

Ljusseveka konstgräs

Ljusseveka, 33134 Värnamo
57.19575, 14.04713
 
Kommande matcher på hela anläggningen
Datum Tävling Match Plan
Röd text
= Ändrad matchtid
Februari
2020-02-22 10:30 Träningsmatcher Dam IFK Värnamo Dam U (D3) - Bankeryds SK (D2) Ljusseveka konstgräs
2020-02-22 13:00 Ligacupen P19 B5 IFK Värnamo (P19) - Norrby IF (P19) Ljusseveka
2020-02-22 15:00 Träningsmatcher Dam IFK Värnamo (D1) - Nittorps IK (D1) Ljusseveka konstgräs
2020-02-23 11:00 Träningsmatcher Dam IFK Värnamo Dam U (D3) - Waggeryds IK (D3) Ljusseveka konstgräs
2020-02-23 13:00 Tr.matcher Vä.Småland FDK IFK Värnamo (U21) - Dalstorps IF (U21) Ljusseveka konstgräs
2020-02-23 17:00 Tr.matcher Vä.Småland FDK FC Dardania (5) - Gnosjö IF (B) Ljusseveka konstgräs
2020-02-29 13:00 Träningsmatcher Ettan 2020 IFK Värnamo - Assyriska Turabin IK Ljusseveka konstgräs
Mars
2020-03-01 11:00 Ligacupen P17 B6 IFK Värnamo (P17) - Falkenbergs FF (P17) Ljusseveka
2020-03-01 13:00 Träningsmatcher Dam IFK Värnamo Dam U (D3) - Bors SK (D3) Ljusseveka konstgräs
2020-03-03 17:00 Tr.matcher Vä.Småland FDK IFK Värnamo (U21) - Östers IF (U21) Ljusseveka konstgräs
2020-03-07 11:00 Tr.matcher Vä.Småland FDK Värnamo S:a FF (4) - Gislaveds IS (3) Ljusseveka konstgräs
2020-03-08 13:00 Träningsmatcher Dam IFK Värnamo Dam U (D3) - Kristianstads DFF (F19) Ljusseveka konstgräs
2020-03-14 Toyota Cup herr grp 3 FK Liljan - Rydaholms GoIF Ljusseveka
2020-03-14 11:00 Tr.matcher Vä.Småland FDK Värnamo S:a FF (4) - Anderstorps IF (3) Ljusseveka konstgräs
2020-03-14 13:00 Träningsmatcher Ettan 2020 IFK Värnamo - Utsiktens BK Ljusseveka konstgräs
2020-03-15 11:00 Träningsmatcher Dam IFK Värnamo Dam U (D3) - Mariebo IK B (D3) Ljusseveka konstgräs
2020-03-15 13:00 Tr.matcher Vä.Småland FDK IFK Värnamo (U21) - IS Halmia (U) Ljusseveka konstgräs
2020-03-21 13:00 Träningsmatcher Dam IFK Värnamo (D1) - Växjö BK (D2) Ljusseveka konstgräs
2020-03-28 11:00 Tr.matcher Vä.Småland FDK Värnamo S:a FF (4) - Burseryds IF (5) Ljusseveka konstgräs
2020-03-28 13:00 Träningsmatcher Ettan 2020 IFK Värnamo - Husqvarna FF Ljusseveka konstgräs
April
2020-04-10 11:00 Träningsmatcher Dam IFK Värnamo Dam U (D3) - FC Vetlanda Dam (D2) Ljusseveka konstgräs
2020-04-10 13:00 F17 2020 - Västra Götaland IFK Värnamo - Jitex Mölndal BK Ljusseveka
2020-04-11 13:00 P19 Allsvenskan Södra 2020 IFK Värnamo - Norrby IF Ljusseveka
2020-04-17 18:30 Div 5 SV FC Dardania - Burseryds IF Ljusseveka
2020-04-25 13:00 P19 Allsvenskan Södra 2020 IFK Värnamo - Östers IF Ljusseveka
2020-04-26 00:00 F17 2020 - Västra Götaland IFK Värnamo - Falkenbergs FF Ljusseveka 1
2020-04-26 17:00 Div 3 NV Dam IFK Värnamo U - IF Hallby FK Ljusseveka
Maj
2020-05-02 16:00 Div 5 SV FC Dardania - Bredaryd Lanna IK Ljusseveka
2020-05-09 13:00 P19 Allsvenskan Södra 2020 IFK Värnamo - Jönköpings Södra IF Ljusseveka
2020-05-10 17:00 Div 3 NV Dam IFK Värnamo U - Gnosjö IF Ljusseveka
2020-05-16 13:00 P19 Allsvenskan Södra 2020 IFK Värnamo - Örgryte IS Fotboll Ljusseveka
2020-05-16 16:00 Div 5 SV FC Dardania - Strömsnäsbruks IF Ljusseveka
2020-05-17 15:00 F17 2020 - Västra Götaland IFK Värnamo - Onsala BK Ljusseveka
2020-05-24 17:00 Div 3 NV Dam IFK Värnamo U - Husqvarna FF B Ljusseveka
2020-05-29 18:00 P19 Allsvenskan Södra 2020 IFK Värnamo - Mjällby AIF Ljusseveka
2020-05-30 16:00 Div 5 SV FC Dardania - Torpa IF Ljusseveka
2020-05-31 13:00 F17 2020 - Västra Götaland IFK Värnamo - BK Häcken Ljusseveka 1
Juni
2020-06-07 17:00 Div 3 NV Dam IFK Värnamo U - Skillingaryds IS Ljusseveka
2020-06-14 14:00 P19 Allsvenskan Södra 2020 IFK Värnamo - Helsingborgs IF Ljusseveka
2020-06-16 19:00 Div 5 SV FC Dardania - Guddarps IF Ljusseveka
2020-06-21 15:00 F17 2020 - Västra Götaland IFK Värnamo - IK Zenith Ljusseveka
2020-06-21 17:00 Div 3 NV Dam IFK Värnamo U - Mariebo IK B Ljusseveka
2020-06-23 19:00 Div 5 SV FC Dardania - Bors SK Ljusseveka
Juli
2020-07-25 15:00 P19 Allsvenskan Södra 2020 IFK Värnamo - IFK Göteborg Ljusseveka
Augusti
2020-08-07 17:00 P19 Allsvenskan Södra 2020 IFK Värnamo - Halmstads BK Ljusseveka
2020-08-07 19:00 Div 5 SV FC Dardania - Nissafors IS /Hestra SSK Ljusseveka
2020-08-14 17:00 P19 Allsvenskan Södra 2020 IFK Värnamo - IF Elfsborg Ljusseveka
2020-08-16 00:00 F17 2020 - Västra Götaland IFK Värnamo - IFK Göteborg Ljusseveka 1
2020-08-16 17:00 Div 3 NV Dam IFK Värnamo U - Jönköpings Södra IF Ljusseveka
2020-08-22 16:00 Div 5 SV FC Dardania - Delary/Pjätteryd Ljusseveka
2020-08-30 00:00 F17 2020 - Västra Götaland IFK Värnamo - Alingsås Kvinnliga IK Ljusseveka 1
2020-08-30 14:00 P19 Allsvenskan Södra 2020 IFK Värnamo - BK Häcken Ljusseveka
2020-08-30 17:00 Div 3 NV Dam IFK Värnamo U - Bredaryd Lanna IK Ljusseveka
September
2020-09-05 16:00 Div 5 SV FC Dardania - Bosna IF Ljusseveka
2020-09-13 00:00 F17 2020 - Västra Götaland IFK Värnamo - Kopparbergs/Göteborg FC Ljusseveka 1
2020-09-13 17:00 Div 3 NV Dam IFK Värnamo U - Waggeryds IK Ljusseveka
2020-09-20 15:00 P19 Allsvenskan Södra 2020 IFK Värnamo - Kalmar FF Ljusseveka
2020-09-20 16:00 Div 5 SV FC Dardania - Kärda IF Ljusseveka
2020-09-26 14:00 P19 Allsvenskan Södra 2020 IFK Värnamo - Trelleborgs FF Ljusseveka
2020-09-27 16:00 Div 3 NV Dam IFK Värnamo U - Bors SK Ljusseveka
2020-09-27 16:00 Div 5 SV FC Dardania - Reftele GoIF Ljusseveka
Oktober
2020-10-17 15:00 P19 Allsvenskan Södra 2020 IFK Värnamo - Malmö FF Ljusseveka