Tabell och resultat - U 19 Herrar Dala Gestrike

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-08-21 19:00 Östansbo IS - Sandvikens AIK FK 0 - 2 ABB Arena Konstgräs
2019-08-20 18:30 BK Legend - Korsnäs IF FK 3 - 1 Träffen Konstgräs
2019-08-20 18:00 Smedjebackens FK - Kvarnsvedens IK 5 - 2 Mogaplan
2019-08-17 12:00 Sundborn/Slätta - Östansbo IS 3 - 1 Sundens IP
2019-08-13 18:30 Korsnäs IF FK - Smedjebackens FK 2 - 5 Lindvallen A
2019-08-11 15:00 Bullermyren/Brage - BK Legend 4 - 2 Skvalet
2019-08-10 11:00 Kvarnsvedens IK - Sundborn/Slätta 3 - 7 Ljungbergsplanen
2019-08-06 20:00 Kvarnsvedens IK - Korsnäs IF FK 0 - 2 Ljungbergsplanen
2019-08-06 18:30 Smedjebackens FK - Bullermyren/Brage 5 - 2 Mogaplan
2019-08-04 15:00 BK Legend - Östansbo IS 5 - 3 Mariehov
2019-08-03 12:00 Sundborn/Slätta - Sandvikens AIK FK 4 - 3 Sundens IP
2019-06-27 19:00 Östansbo IS - Sundborn/Slätta 6 - 1 Blötbergets IP
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Sandvikens AIK FK 9 7 1 1 29-14 15 22 4 4 0 0 13-4 9 12 5 3 1 1 16-10 6 10
BK Legend 10 6 1 3 23-19 4 19 5 4 0 1 12-8 4 12 5 2 1 2 11-11 0 7
Sundborn/ Slätta 10 6 0 4 33-25 8 18 4 3 0 1 12-9 3 9 6 3 0 3 21-16 5 9
Smedjebackens FK 10 6 0 4 29-26 3 18 6 4 0 2 19-15 4 12 4 2 0 2 10-11 -1 6
Kvarnsvedens IK 10 5 1 4 26-25 1 16 5 2 1 2 14-15 -1 7 5 3 0 2 12-10 2 9
Korsnäs IF FK 10 4 1 5 21-28 -7 13 5 1 1 3 7-17 -10 4 5 3 0 2 14-11 3 9
Bullermyren/ Brage 9 2 0 7 16-27 -11 6 5 1 0 4 10-17 -7 3 4 1 0 3 6-10 -4 3
Östansbo IS 10 1 0 9 13-26 -13 3 5 1 0 4 8-10 -2 3 5 0 0 5 5-16 -11 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-08-25 11:00 Sundborn/Slätta - Smedjebackens FK Sundens IP
2019-08-27 18:00 Korsnäs IF FK - Sandvikens AIK FK Ungdomsvallen
2019-08-27 18:00 Bullermyren/Brage - Östansbo IS Skvalet
2019-08-27 20:00 Kvarnsvedens IK - BK Legend Ljungbergsplanen
2019-08-31 12:30 Sandvikens AIK FK - Kvarnsvedens IK Jernvallen
2019-09-01 15:00 BK Legend - Smedjebackens FK Mariehov
2019-09-01 18:00 Sundborn/Slätta - Bullermyren/Brage Sundens IP
2019-09-02 17:30 Östansbo IS - Korsnäs IF FK Björkliden A
2019-09-07 11:00 Sundborn/Slätta - Korsnäs IF FK Sundens IP
2019-09-08 15:00 Smedjebackens FK - Sandvikens AIK FK Mogaplan
2019-09-10 17:00 Korsnäs IF FK - Bullermyren/Brage Ungdomsvallen
2019-09-10 20:00 Kvarnsvedens IK - Östansbo IS Ljungbergsplanen