Matcher idag - Gestriklands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Landskamper 2017-09-23
Tid Match Resultat Anläggning
Futsal Landskamp
14:00 Sverige - Wales Ica Maxi Arena

Hela landskampsprogrammet

Matcher 2017-09-23
Tid Match Resultat Anläggning
Div 2 Norrland, herrar
11:30 Valbo FF - Täfteå IK Åbyvallen
Div 3 Södra Norrland, herrar
14:00 Hille IF - IK Sätra Hille IP
14:00 Hofors AIF - Säters IF FK Stålringen
Div 1 Norra Svealand, damer
14:00 IK Huge - Bele Barkarby FF Kastvallen
U 19 Herrar Dala Gästrike
15:00 Brynäs IF FK - Hille IF Måsbergets IP
Division 4 Herrar
15:00 Gefle Legend - Sandvikens AIK FK Brynäsvallen
15:00 Stensätra IF - IK Huge Skogsvallen
15:00 Årsunda IF - Torsåkers IF Årsunda IP
17:00 Hagaströms SK - Järbo IF Hagaströms IP
P00 Kompisligan Div.1
16:30 Sandvikens IF - Gävle GIK FK Jernvallen
P01 Kompisligan Div.2
11:00 Hofors AIF - Sandvikens AIK FK Stålringen
16:00 Gefle IF FF - Älvkarleby IK Sörby IP
P02 Kompisligan Div.3 Gr.1 Höst
15:00 Ockelbo IF - IK Huge P02 Ockelbo IP
P02 Kompisligan Div.3 Gr.2 Höst
11:00 Österfärnebo IF/Hedesunda IF - Skutskärs IF FK Hedesunda IP
P03 Kompisligan Div.4 Gr.1 Höst
16:00 IK Huge Blå - Sandvikens IF Kastvallen
18:00 IK Huge Blå - Forsbacka IK Kastvallen
P03 Kompisligan Div.4 Gr.2 Höst
11:30 Högbo AIK - Sandvikens AIK Vit Norra IP
14:00 Valbo FF - Stensätra IF Åbyvallen
P05 Kompisligan Div.6 Gr.1
10:00 Sandvikens IF Vit - Högbo AIK Grön 7m Jernvallen 1 Konstgräs
10:30 IK Huge Blå - Gävle GIK FK Kastvallen
11:00 Skutskärs IF FK - Hille IF Svart Skutskärs IP
P05 Kompisligan Div.6 Gr.2
10:00 Österfärnebo IF/Hedesunda IF - Forsbacka IK 7m Solliden
11:15 Högbo AIK Vit 7m - Ockelbo IF Svibackaplan
12:00 Hofors AIF - Sandvikens AIK FK Stålringen
12:00 Sandvikens IF Röd - Gefle IF FF Blå Jernvallen
14:30 Gefle IF FF Gul - Hille IF Gul Sörby IP
P04 Kompisligan Div.5 Gr.3 Höst
13:00 Helges IF - Ockelbo IF Helges Arena
P07 Kompisligan Gr.1
09:15 Högbo AIK Grön - Sandvikens IF Röd Svibackaplan
10:00 Strömsbro IF Blå - Brynäs IF FK Testebovallen
12:00 Valbo FF Röd - Hille IF Svart Valbo Sportcentrum
P07 Kompisligan Gr.2
09:30 Älvkarleby IK/Skutskärs IF FK - Valbo FF Vit Älvkarleby IP
10:00 Norrham Hamrångebygdens IF - IK Huge Vit Vifors
10:00 Sandvikens IF Vit - Hille IF Gul Jernvallen
11:00 Stensätra IF Svart - Hagaströms SK Skogsvallen
12:00 Strömsbro IF Orange - Gefle IF FF Gul Testebovallen
P07 Kompisligan Gr.3
11:00 Ockelbo IF - Valbo FF Svart Ockelbo IP
11:00 Storviks IF - Högbo AIK Vit Sportcentrum
11:00 Årsunda IF - Kungsgårdens SK Årsunda IP
F03 Kompisligan Div.4 Gr.1 höst
12:00 Gefle IF FF blå - Hille IF Sörby IP
14:30 Sandvikens IF - Norrham Jernvallen 2
F04 Kompisligan Div.5 Gr.1 höst
12:00 Sandvikens IF Vit - Kungsgårdens SK Jernvallen
F04 Kompisligan Div.5 Gr.4 höst
13:00 Brynäs IF FK - Hagaströms SK Måsbergets IP
F05 Kompisligan Div.6
10:00 Valbo FF - IK Sätra Valbo Sportcentrum
16:00 Hofors AIF 7m - Stensätra IF Stålringen
F07 Kompisligan
10:00 Hofors AIF - IK Sätra Stålringen
10:00 Sandvikens IF - Kungsgårdens SK Jernvallen
11:00 Älvkarleby IK - Storviks IF Älvkarleby IP
12:00 Gefle IF FF blå - Gefle IF FF vit Sörby IP
Div 2 damer - SN
14:00 Gefle IF FF - Hille IF Gavlevallen
14:00 Sandvikens IF - IF Team Hudik Jernvallen 1 Konstgräs
14:00 Valbo FF - Selånger FK 2 Åbyvallen