Anmälda lag seriespel barn & ungdom 2021

Sammanställning över anmälda lag till 2021-års barn- och ungdomsserier (listan fylls på löpande tom 1/3)

Viktiga datum för senaste anmälan:
31/1 sista datum anmälan F/P 19 år - NaFu-serie (Dalarna-Gestrikland-Hälsingland-Uppland)
31/1 sista datum anmälan F/P 15-17 år - GFF/HFF-serie (Dalarna-Gestrikland-Hälsingland)
1/3 sista datum anmälan F/P 9-14 år - GFF-serie (Gestrikland)
1/3 sista datum anmälan DM F15-17 år och P15-19 år - GFF (Gestrikland)
1/3 sista datum anmälan GFF-cupen F/P 13-14 år - GFF (Gestrikland)

Se anmälda lag här.

Uppdaterad 2021-03-01

Flickor Pojkar
Nationella & Regionala ungdomsserier
F19 (2002) NaFu-serie DFF/GFF/HFF/UFF P19 div.1 region 5 grupp 1 (Dalarnas FF adm.) 9 lag
Högbo AIK
Sandvikens IF
Sandvikens IF
Bele-Barkarby FF
Skutskärs IF FK
IK Brage
Arbrå/Kilafors Karlbergs BK
IK Brage Spånga IS FK
Vaksala SK
Vaksala SK
Östansbo IS
Vallentuna BK
Viggbyholms IK FF
Älvsjö AIK FF

P19 div.1 region 5 grupp 2 (Dalarnas FF adm.) 9 lag
Gefle IF FF
Brommapojkarnas DFF
FC Gute
FC Järfälla
Forssa BK
Hammarby TFF
IFK Stocksund
IFK Uppsala
Sollentuna FK
SM F17 Norra Svealand (Gestriklands FF adm) 11 lag P19 (2002) NaFu-serie DFF/GFF/HFF/UFF
Gefle IF FF Hille IF
IK Brage
Stenebergs UIF
AIK FF
Ludvika FK
Bollstanäs SK
Kvarnsvedens IK
Djurgårdens IF FF
IFK Mora FK
FC Djursholm

IFK Lidingö FF

IFK Stocksund

Vaksala SK
Enköpings SK UK
IK Uppsala Fotboll
SM F17 Mellersta Svealand (Gestriklands FF adm) 12 lag P17 div.1 region 5 grupp 1 (Gestriklands FF adm.) 10 lag
Strömsbro IF Gefle IF FF
Kvarnsvedens IK
BKV Norrtälje
Östansbo IS
Brommapojkarna DFF
Enskede IK
Dalkurd FF
Hammarby IF FF
FC Gute
IF Brommapojkarna
IFK Mora FK
Sollentuna FK
IK Brage
Spånga IS FK
Karlbergs BK
Stureby SK
Sollentuna FK
Gideonsbergs IF
Strands IF
IK Sturehov
KIF Örebro DFF
F17 (2004) NaFu-serie DFF/GFF/HFF P17 div.1 region 5 grupp 2 (Gestriklands FF adm.) 10 lag
Hille IF
Sandvikens IF
Skutskärs IF FK Enskede IK
Islingsby IK
FC Djursholm
Kvarnsvedens IK
Forssa BK
Slätta SK
Hammarby TFF
Sollerö IF
IFK Viksjö
Torsångs IF
Märsta IK
Östansbo IS Sunnersta AIF

Vasalunds IF

Visby AIK
P17 (2004) NaFu-serie DFF/GFF/HFF
Gefle IF FF Akademi
Gefle IF FF U
IK Huge
Sandvikens AIK FK
Stenebergs UIF
Valbo FF
Norrala IF
Ljusdals IF
Kvarnsvedens IK
Korsnäs IF FK
Hälsingegårdens AIK
Falu BS Gul
Falu BS Blå
Avesta AIK
P16 Nationell grupp 6 (Gestriklands FF adm.) 10 lag
Gefle IF FF
Sandvikens IF
AIK FF
Falu BS
GIF Sundsvall
IF Brommapojkarna
IK Brage
IK Sirius FK
Sollentuna FK
Upsala IF
F16 (2005) NaFu-serie GFF/HFF P16 (205) NaFu-serie GFF/HFF
Hofors AIF Gefle IF FF
IK Huge Gävle GIK FK
Sandvikens IF Hille IF
Valbo FF Hofors AIF
Bollnäs GIF FF
IK Sätra
IF Team Hudik
Stensätra IF
Korsnäs IF FK
Bollnäs GIF FF
Norrala IF
Edsbyns IF FF
Trönö IK/Rengsjö
Forssa BK
Högs SK
Kilafors IF
Kvarnsvedens IK
Norrala IF
Sandarne SIF/Ljusne AIK
Östansbo IS
F15 (2006) NaFu-serie GFF/HFF/DFF P15 (2006) NaFu-serie GFF/HFF/DFF
Bollnäs GIF FF Bollnäs GIF FF
Delsbo IF Brynäs IF FK
Gefle IF FF
Edsbyns IF FF
Hagaströms SK Forsa IF
IFK Mora FK/Öna SK Forssa BK
Islingby IK Gefle IF FF 1
Järbo IF Gefle IF FF 2
Kvarnsvedens IK Hille IF
Ljusdals IF Högbo AIK/Sandvikens AIK FK
Norrala IF Ljusdals IF
Norrham Norrala IF
Strömsbro IF Sandarne SIF/Ljusne AIK
Torsångs IF Sandvikens IF
Valbo FF Skutskärs IF FK
Östansbo IS Slätta SK

Strands IF Svart

Strands IF Vit

Stugsunds IK
Valbo FF
Älvkarleby IK

Distriktsserier barn & ungdom Gestriklands FF

Serier (anmälan senast 1/3)
F14 (2007) P14 (2007)
Sandvikens IF
Hagaströms SK
Högbo AIK Årsunda IF
Strömsbro IF Storviks IF
Hagaströms SK Kungsgårdens SK
Storviks IF Valbo FF
Älvkarleby IK IK Huge Blå
Gefle IF FF IK Huge Vit
Gefle IF FF Blå
Högbo AIK
Hille IF Hofors AIF
Kungsgårdens SK Brynäs IF FK
Gefle IF FF
Hille IF
Sandvikens IF
Strömsbro IF
Torsåkers IF
F13 (2008) P13 (2008)
Sandvikens IF
Sandvikens IF
IK Huge
Sandvikens AIK FK
Skutskärs IF FK
Hagaströms SK
Hagaströms SK Stensätra IF
Hofors AIF
Hedesunda IF
Valbo FF
IK Huge Blå
Gefle IF FF
IK Huge Vit
HIlle IF Skutskärs IF FK/Älvkarleby IK
Strömsbro IF Blå Brynäs IF FK
Strömsbro IF Orange Älvkarleby IK/Skutskärs IF FK
Torsåkers IF Valbo FF
Hofors AIF
Gävle GIK FK
Gefle IF FF Blå
Gefle IF FF Gul
Gefle IF FF Svart
Gefle IF FF Vit
Hille IF
Högbo AIK
Strömsbro IF
F12 (2009) P12 (2009)
Sandvikens AIK FK
Hagaströms SK
Högbo AIK Årsunda IF
Stensätra IF Svart
IK Huge Blå
Norrham
IK Huge Vit
IK Huge Blå
Skutskärs IF FK
IK Huge Vit Brynäs IF FK
Storviks IF Storviks IF
Sandvikens IF
Valbo FF Röd
Älvkarleby IK Valbo FF Svart
Järbo IF Gefle IF FF Blå
Hofors AIF
Gefle IF FF Grön
Stensätra IF Gul
Gefle IF FF Röd
Valbo FF Svart
Gefle IF FF Vit
Valbo FF Röd
Hille IF Gul
Gefle IF FF Blå
Hille IF Svart
Gefle IF FF Vit
Gävle GIK FK
Hille IF Gul Hofors AIF
Hille IF Svart Strömsbro IF Blå
Strömsbro IF Orange
F11 (2010)
P11 (2010)
Valbo FF
Hagströms SK Gul
Hagaströms SK Hagaströms SK Svart
Hille IF
Sandvikens IF Röd
IK Huge
Sandvikens IF Vit
Högbo AIK
IK Huge Blå
Älvkarleby IK
IK Huge Vit
Hofors AIF
Norrham
Sandvikens IF
Hofors AIF
Sandvikens AIK FK/Stensätra IF
Skutskärs IF FK
Gefle IF FF
Brynäs IF FK
Strömsbro IF Älvkarleby IK
Högbo AIK
Sandvikens AIK FK Svart
Sandvikens AIK FK Vit
Valbo FF Röd
Valbo FF Svart
Gefle IF FF Blå
Gefle IF FF Gul
Gefle IF FF Röd
Gefle IF FF Vit
Hille IF Gul
Hille IF Svart
Strömsbro IF Blå
Strömsbro IF Orange
Strömsbro IF Vit
Torsåkers IF
F10 (2011) P10 (2011)
Hagaströms SK
Hagaströms SK Gul
Gefle IF FF Blå
Hagaströms SK Svart
Gefle IF FF Vit
IK Huge Blå
IK Sätra
IK Huge Svart
Storviks IF IK Huge Vit
IK Huge
Hille IF
Hille IF
IK Sätra
Stensätra IF Årsunda IF
Strömsbro IF Skutskärs IF FK
Storviks IF
Sandvikens IF Röd
Sandvikens IF Vit
Valbo FF Röd
Valbo FF Vit
Högbo AIK
Gävle GIK FK
Gefle IF FF Blå
Gefle IF FF Svart
Gefle IF FF Vit
Hofors AIF
Stensätra IF
Stensätra IF Svart
Strömsbro IF Blå
Strömsbro IF Orange
Torsåkers IF
F9 (2012) P9 (2012)
Högbo AIK
Stensätra IF
IK Sätra IK Sätra Vit
IK Huge Blå IK Sätra Grön
IK Huge Vit IK Huge Blå
Skutskärs IF FK IK Huge Svart
Brynäs IF FK IK Huge Vit
Valbo FF Röd Kungsgårdens SK
Valbo FF Svart Sandvikens IF Röd
Gefle IF FF Blå
Sandvikens IF Vit
Gefle IF FF Vit
Brynäs IF FK
Hille IF Gul Valbo FF
Hille IF Svart Gävle GIK FK
Strömsbro IF Högbo AIK
Hille IF Gul
Hille IF Svart
Hille IF Vit
Strömsbro IF
Valbo FF Röd
DM (anmälan senast 1/3)
P19 (2002)
Gefle IF FF
Sandvikens IF
Hille IF
F17 (2004) P17 (2004)
Sandvikens IF
Gefle IF FF
IK Huge
IK Huge
Gefle IF FF
Sandvikens IF
Högbo AIK IK Sätra
Hille IF
F16 (2005) P16 (2005)
IK Huge
Gefle IF FF
Gefle IF FF
Stensätra IF
Sandvikens IF
IK Sätra
Valbo FF Sandvikens IF
Gävle GIK FK
Hille IF
F15 (2006) P15 (2006)
Hagaströms SK
Sandvikens IF
Sandvikens IF
Valbo FF
Valbo FF
Gävle GIK FK
Strömsbro IF Gefle IF FF
Gefle IF FF Hille IF
Strömsbro IF
GFF-cupen (anmälan senast 1/3)
F14 (2007) P14 (2007)
Sandvikens IF
Hagaströms SK
Högbo AIK
Valbo FF
Strömsbro IF
IK Huge
Hagaströms SK
Gefle IF FF
SKutskärs IF FK
Gefle IF FF Blå
Storviks IF Gefle IF FF Vit
Älvkarleby IK
Hille IF
Gefle IF FF
Sandvikens IF
Hille IF Strömsbro IF
Kungsgårdens SK
F13 (2008) P13 (2008)
Sandvikens IF
Sandvikens AIK FK
Hagaströms SK
Sandvikens IF
IK Sätra
Hagaströms SK
Gefle IF FF
Stensätra IF
Gefle IF FF Blå
IK Huge Blå
Hille IF IK Huge Vit
Strömsbro IF Blå Skutskärs IF FK/Älvkarleby IK
Strömsbro IF Orange Valbo FF
Gävle GIK FK
Gefle IF FF Blå
Gefle IF FF Gul
Gefle IF FF Svart
Gefle IF FF Vit
Gävle GIK FK Blå
Hille IF
Högbo AIK
Strömsbro IF