Anmälda lag seriespel barn & ungdom 2020

Sammanställning över anmälda lag till 2020-års barn- och ungdomsserier (listan fylls på löpande tom 1/3)

Viktiga datum för senaste anmälan:
2/2 sista datum anmälan F/P 17-19 år - NaFu-serie (Dalarna-Gestrikland-Hälsingland-Uppland)
2/2 sista datum anmälan F/P 15-16 år - GFF/HFF-serie (Gestrikland-Hälsingland)
1/3 sista datum anmälan F/P 9-14 år - GFF-serie (Gestrikland)
1/3 sista datum anmälan DM F15-17 år och P15-19 år - GFF (Gestrikland)
1/3 sista datum anmälan GFF-cupen F/P 13-14 år - GFF (Gestrikland)

Se anmälda lag här.

Uppdaterad 2020-01-22

Flickor Pojkar

Nationella & Regionala ungdomsserier
F19 NaFu serie DFF/GFF/HFF/UFF
P19 div.1 region 5 grupp 1 (Gotlands FF adm.) 10 lag
Anmälan öppen tom 2/2
Sandvikens IF
Brommapojkarna DFF
Ekerö IK
FC Gute
Håbo FF
IFK Stocksund
IK Brage
Roslagsbro IF
Sollentuna FK
Älta IF

P19 div.1 region 5 grupp 2 (Gotlands FF adm.) 10 lag
Gefle IF FF
Sandvikens AIK FK
Akropolis IF
Boo FF
FC Järfälla
Forssa BK
Karlbergs BK
Rönninge Salem Fotboll
Vallentuna BK
Ängby IF
P19 NaFu-serie DFF/GFF/HFF/UFF
Anmälan öppen tom 2/2
BK Legend
SM F17
P17 div.1 region 5 grupp 1 (Upplands FF adm.) 10 lag
Anmälan öppen tom 15/1 (remisförslag, nedan)
Gefle IF FF
Gefle IF FF Sandvikens IF
Sandvikens IF FC Gute
Strömsbro IF Forssa BK
Hille IF
Hammarby TFF
Högbo AIK
IF Stockholms Fotbollsakademi
Kvarnsvedens IK
Sollentuna FK
Ornäs BK
Täby FK
Östansbo IS
Vaksala SK
Gideonsbergs IF BKV Norrtälje
Skiljebo SK
Västerås BK (två av tre Västråslag)
F17 NaFu-serie DFF/GFF/HFF/UFF P17 div.1 region 5 grupp 2 (Upplands FF adm.) 10 lag
Anmälan öppen tom 2/2
Stenebergs UIF
Sandvikens IF
Akropolis IF
Skutskärs IF FK
Dalkurd FF
Enskede IK
FC Djursholm
FC Järfälla
IF VP Uppsala
IK Brage
Strands IF
Sundbybergs IK
P17 NaFu-serie DFF/GFF/HFF/UFF
Anmälan öppen tom 2/2
Sandvikens AIK FK
Stenebergs UIF
P17 Regional Svealand
Anmälan öppen tom 20/1
Gefle IF FF
P16 Nationell grupp 6 (Gestriklands FF adm.) 10 lag
Sandvikens IF
FC Djursholm
Forssa BK
GIF Sundsvall
IF Brommapojkarna
IK Brage
IK Sirius FK
Sollentuna FK
Vasalunds IF
Visby AIK
Distriktsserier ungdom Gestrikland/Hälsingland
F16 GFF/HFF
P16 GFF/HFF
Anmälan öppen tom 2/2
Anmälan öppen tom 2/2

Sandvikens AIK FK
IK Huge
F15 GFF/HFF P15 GFF/HFF
Anmälan öppen tom 2/2 Anmälan öppen tom 2/2
Valbo FF
Stensätra IF
Hagaströms SK/Valbo FF
Hofors AIF
Gävle GIK FK
Stenebergs UIF

Distriktsserier barn & ungdom Gestriklands FF
Serier (anmälan senast 1/3)
F14 (2006) P14 (2006)
Valbo FF
Sandvikens AIK FK
Norrham
Gävle GIK FK
Skutskärs IF FK
F13 (2007) P13 (2007)
Kungsgårdens SK
IK Huge Blå
IK Huge Vit

Stenebergs UIF
F12 (2008) P12 (2008)
Sandvikens IF Röd
Gävle GIK FK
Sandvikens IF Vit


F11 (2009)
P11 (2009)
Sandvikens AIK FK
Sandvikens IF

Gävle GIK FK
F10 (2010) P10 (20101)
Sandvikens AIK FK

Valbo FF

F9 (2011) P9 (2011)
Valbo FF
Sandvikens AIK FK Svart

Sandvikens AIK FK Vit
Gävle GIK FK
Skutskärs IF FK
DM (anmälan senast 1/3)
P19 (2001)
Gefle IF FF
F17 (2003) P17 (2003)
Sandvikens IF
Gefle IF FF
Skutskärs IF FK Sandvikens AIK FK
F16 (2004) P16 (2004)
Hille IF
Gefle IF FF
Sandvikens IF Sandvikens AIK FK
IK Huge
F15 (2005) P15 (2005)
Valbo FF
Stensätra IF
Hagaströms SK/Valbo FF
GFF-cupen (anmälan senast 1/3)
F14 (2006) P14 (2006)
Valbo FF
Sandvikens AIK FK
Gävle GIK FK
F13 (2007) P13 (2007)

IK Huge Blå
IK Huge Vit