Anmälda lag barn- & ungdomsfotboll

Uppdaterad 2019-03-05

Flickor Pojkar

Nationella & Regionala ungdomsserier
P19 Allvenskan (SvFF administrerar) 14 lag
Gefle IF FF
AIK
Djurgården
FC Djursholm
GIF Sundsvall
Hammarby IF FF
IF Brommapojkarna
IFK Lidingö
IFK Norrköping FK
IK Sirius FK
Täby FK
Vasalunds IF
Örebro SK FK
P19 div.1 region 5 (Gotlands FF adm.) 14 lag
Sandvikens IF
Akropolis IF
Bele Barkaby FF
Brommapojkarna DFF
FC Gute
Hammarby TFF
Håbo FF
IFK Stocksund
IK Brage
IK Frej FK
Ljusdals IF
Sollentuna FK
Sundbybergs IK
Vaksala SK
P19 Gävle-Dala (Dalarnas FF adm.) 8 lag
Sandvikens AIK FK
BK Legend
Bullermyrens IK
Korsnäs IF FK
Kvarnsvedens IK
Smedjebackens FK
Sundborn/Slätta
Östansbo IS
SM F17 N.Svealand (Gestriklands FF adm.) 10 lag P17 div.1 region 5 (Gestriklands FF adm.) 14 lag
Gefle IF FF Gefle IF FF
Sandvikens IF Sandvikens IF
Bollnäs GIF FF/Kilafors IF Enskede IK
IK Uppsala Fotboll FC Gute
Kvarnsvedens IK Forssa BK
Ornäs BK IF Stockholms Fotbollsakademi
Skiljebo SK/Gideonsbergs IF IFK Stocksund
Sunnersta AIF IK Brage
Vaksala SK Roslagsbro IF
Västerås IK Sollentuna FK
Strands IF
Täby FK
Uppsala-Kurd FK
Årsta FF
P17 Regional (Upplands FF adm.) 10 lag
IK Huge
Avesta AIK
BKV Norrtälje
Eskilstuna City FK
IK Sirius FK
Norrstrands IF
Skiljebo SK
Vaksala SK
Västerås IK
Västerås SK FK
P16 Nationell grupp 6 (Gestriklands FF adm.) 10 lag
Gefle IF FF
Sandvikens IF
AIK FF
Bollstanäs SK
FC Djursholm
Forssa BK
GIF Sundsvall
IK Brage
IK Sirius FK
Uppsala-Kurd FK
P15 Regional Norra (Örebro Läns FF adm.) 8 lag
IK Huge
Håbo FF
Skiljebo SK
Sunnersta AIF
Uppsala-Kurd FK
Upsala IF
Västerås IK
Västerås SK FK
Distriktsserier ungdom Gestrikland/Hälsingland
F16-17 HFF/GFF (Hälsinglands FF adm.) 13 lag P17 HFF/GFF (Hälsinglands FF adm.) 8 lag
Hille IF Hagaströms SK
IK Huge Hille IF
Högbo AIK/Kungsgårdens SK Järbo IF
Norrham Norrham/Norrsundets IF
Arbrå
Strömsbro IF/Åbyggeby FK
IF Team Hudik 02 Söderala
Bergsjö IF Bollnäs GIF FF
Edsbyn Edsbyn
IF Team Hudik 04 Ljusne
Iggesund
Kilafors
Norrala
Näsviken
F15 GFF/HFF (Gestriklands FF adm) 13 lag P16 GFF/HFF (Gestriklands FF adm.) 12 lag
Gefle IF FF Hille IF
Hille IF Sandvikens AIK FK
Hofors AIF Sandvikens IF P03
IK Huge Sandvikens IF P04
Kungsgårdens SK/Högbo AIK Stenebergs UIF
Sandvikens IF Torsåkers IF
Skutskärs IF FK/Älvkarleby IK Valbo FF
Strömsbro IF Årsunda IF
Valbo FF Delsbo IF
Bollnäs GIF FF Iggesnuds IK
Ljusdals IF Strands IF
Norrala IF Kvarnsvedens IK
Trönö IK/Regnsjö SK
Distriktsserier barn & ungdom Gestriklands FF
P15 (10 lag)
Gefle IF FF
Gävle GIK FK
Hagaströms SK
Hille IF
IK Huge
Norrala IF
Sandvikens AIK FK
Stenebergs UIF 1
Stenebergs UIF 2
Valbo FF
Serier (anmälan senast 1/3)
F14 (2005) P14 (2005)
Strömsbro IF Hofors AIF
Valbo FF Sandvikens IF
Hagaströms SK
IK Huge
IK Huge
Valbo FF
Sandvikens IF
Österfärnebo IF/Hedesunda IF
Gefle IF FF
Stensätra IF
Skutskärs IF FK
Hagaströms SK
Hofors AIF
Hille IF
Stensätra IF
Ockelbo IF
IK Sätra
Gefle IF FF Blå
Gefle IF FF Röd
Storviks IF
IK Sätra
Sandvikens AIK FK
Strömsbro IF
Älvkarleby IK/Skutskärs IF FK
F13 (2006) P13 (2006)
Högbo AIK Sandvikens IF
Åbyggeby FK/Ockelbo Sandvikens IF
Gävle GIK FK Sandvikens AIK FK
Norrham Valbo FF
Valbo FF Hofors AIF
Järbo IF Hagaströms SK
Hille IF
Hille IF
Hagaströms SK
Högbo AIK
Sandvikens IF
Ockelbo IF
Gefle IF FF
IK Huge
Skutskärs IF FK
Stensätra IF Gul
Storviks IF
Stensätra IF Svart
Strömsbro IF Skutskärs IF FK
Älvkarleby IK Brynäs IF FK

Gefle IF FF Blå

Gefle IF FF Röd
Gefle IF FF Vit
Gefle IF FF Svart
Sandvikens IF
Norrham IF
Stoviks IF
Strömsbro IF Orange
Strömsbro IF Blå
F12 (2007) P12 (2007)
Sandvikens IF Sandvikens IF
Sandvikens IF Gävle GIK FK
Sandvikens IF
Kungsgårdens SK
Kungsgårdens SK Högbo AIK
Valbo FF Stensätra IF Gul
Gefle IF FF Stensätra IF Svart
Hagaströms SK
Valbo FF Röd
Hille IF
Valbo FF Svart
Hedesunda IF IK Huge Blå
Högbo AIK IK Huge Gul
IK Sätra
IK Huge Vit
Strömsbro IF Orange Hofors AIF
Strömsbro IF Blå HIlle IF Gul
Älvkarleby IK Hille IF Svart

Ockelbo IF
Årsunda IF
Torsåkers IF
Hedesunda IF
Brynäs IF FK
Gefle IF FF Gul
Gefle IF FF Röd
Gefle IF FF Svart
Hagaströms SK
Järbo IF
Strömsbro IF Orange
Strömsbro IF Blå
F11 (2008)
P11 (2008)
Sandvikens IF Sandvikens AIK FK
Valbo FF Gävle GIK FK
Hofors AIF
Stensätra IF
Hille IF Valbo FF
IK Huge Högbo AIK
Torsåkers IF Hagaströms SK Gul
Gefle IF FF Blå Hagaströms SK Svart
Gefle IF FF Vit Sandvikens IF Röd
Skutskärs IF FK Sandvikens IF Vit
Hagaströms SK
Hille IF Gul
Åbyggeby FK/Ockelbo
Hille IF Svart
Strömsbro IF
Ockelbo IF
IK Sätra
IK Huge Blå
IK Huge Röd
IK Huge Vit
Gefle IF FF
Skutskärs IF FK
Gefle IF FF Blå
Gefle IF FF Röd
Gefle IF FF Vit
Brynäs IF FK
IK Sätra

Strömsbro IF Orange
Strömsbro IF Blå
Älvkarleby IK
F10 (2009) P10 (2009)
IK Huge Blå Gefle IF FF Blå
IK Huge Vit Gefle IF FF Grön
Hofors AIF Gefle IF FF Röd
Valbo FF Röd
Gefle IF FF Vit
Valbo FF Svart
Hille IF Gul
Hille IF
Hille IF Svart
Stensätra IF
Ockelbo IF
Högbo AIK
Årsunda IF
Kungsgårdens SK
IK Huge Blå
Gefle IF FF Blå
IK Huge Röd
Gefle IF FF Vit
IK Huge Vit
Hagaströms SK
Torsåkers IF
Älvkarleby IK/Skutskärs IF FK
Forsbacka IK

Hagaströms SK
Hofors AIF
Valbo FF Röd
Valbo FF Svart
Kungsgårdens SK
Skutskärs IF FK
Brynäs IF FK
Järbo IF
Storviks IF

Strömsbro IF Blå
Strömsbro IF Orange
Strömsbro IF Vit
Älvkarleby IK
F9 (2010) P9 (2010)
Sandvikens AIK FK Sandvikens IF Vit
Kungsgårdens SK Sandvikens IF Röd
Valbo FF Norrham
Hille IF Ockelbo IF
IK Huge Hille IF Gul
Sandvikens IF Hille IF Svart
Gefle IF FF 1 IK Huge Blå
Gefle IF FF 2 IK Huge Vit
Hagaströms SK Skutskärs IF FK Grön
Högbo AIK
Skutskärs IF FK Vit
Norrham Hofors AIF
Älvkarleby IK/Skutskärs IF FK
Gefle IF FF 1 Blå
Gefle IF FF 1 Vit
Gefle IF FF 2 Blå
Gefle IF FF 2 Vit
Gefle IF FF 3 Blå
Gefle IF FF 3 Vit
Hagaströms SK Gul
Hagaströms SK Svart
Kungsgårdens SK
Stroviks IF
Valbo FF Röd
Valbo FF Svart
Högbo AIK
IK Sätra
Strömsbro IF Blå
Strömsbro IF Orange
Strömsbro IF Vit

Älvkarleby IK
Sandvikens AIK FK
DM (anmälan senast 1/3)
P19 (2000)
Sandvikens AIK FK
Gefle IF FF
Sandvikens IF
F17 (2002) P17 (2002)
IK Huge Gefle IF FF
Gefle IF FF Hille IF
Sandvikens IF IK Huge
Hille IF
Strömsbro IF/Åbyggeby FK
Sandvikens IF
F16 (2003) P16 (2003)
Högbo AIK Stenebergs UIF
Skutskärs IF FK Sandvikens AIK FK
IK Huge Gefle IF FF
Valbo FF Hille IF
Strömsbro IF Sandvikens IF

Valbo FF
F15 (2004) P15 (2004)
Hille IF Stenebergs UIF
Sandvikens IF Sandvikens AIK FK
Hofors AIF IK Huge
Valbo FF Hille IF
Strömsbro IF Gävle GIK FK
Kungsgårdens SK/Högbo AIK Valbo FF
IK Huge Hagaströms SK

Sandvikens IF
Gefle IF FF
Strömsbro IF
GFF-cupen (anmälan senast 1/3)
F14 (2005) P14 (2005)
Strömsbro IF Stenebergs UIF
Valbo FF Hofors AIF
Hagaströms SK
Sandvikens IF
IK Huge
IK Huge
Sandvikens IF
Gävle GIK FK
Valbo FF
Stensätra IF
Hagaströms SK
Hille IF
Gefle IF FF
Strömsbro IF
Storviks IF
IK Sätra
F13 (2006) P13 (2006)
Högbo AIK
Strömsbro IF
Valbo FF Sandvikens IF
Hille IF
Sandvikens AIK FK
Hagaströms SK Hagaströms SK
Sandvikens IF
Hille IF
Gefle IF FF
IK Huge
Järbo IF
Stensätra IF
Strömsbro IF
Gävle GIK FK
Storviks IF
Brynäs IF FK
Gefle IF FF svart
Gefle IF FF blå
Gefle IF FF röd
Gefle IF FF vit
Storviks IF